LabTEC - Coronový laboratorní systém

LabTEC - Coronový laboratorní systém

LabTec

 

LabTec-2

 

Prospekt stroja

LabTEC je Coronový systém, upravený na využitie v laboratórnych podmienkach.

Generátor, ktorý sa dodáva spolu s týmto strojom,  je špeciálne upravený na presnejšiu kontrolu vzhľadom k tomu, že tento stroj sa používa ako testovacie zariadenie. Stroj je riadený iba manuálne, aby bolo zabezpečené bezpečné začlenenie do akéhokoľvek laboratória. Diely a súčiastky môžete jednoducho ošetriť vďaka izolovanému držadlu elektródy.

Adhezivné väzby a dokončovanie odlievaných a extrudovaných dielov z polyethylénu, polypropylénu, TRO a EPDM sú častým výrobným problémom. Zdravotnícke laboratórne  potreby vyrobené z polystyrénu majú veľmi malú namáčavosť a bunkovú priliehavosť. Nízka polárna energia týchto materiálov, ktorá spôsobuje tieto  nedostatky, môže byť zvýšená práve pomocou coronovej predúpravy. Povrchová predúprava Coronou je v podstate modifikáciou polymérových povrchov pomocou elektrického výboja, za atmosférického tlaku.

V priebehu procesu predúpravy Coronou sa na povrchu polyméru vytvárajú polárne funkčné skupiny, ktoré zvyšujú adhéziu a namáčavosť. Náš stolný prístroj LabTEC je navrhnutý špeciálne na predúpravu drobných polymérových dielov (ako sú trojrozmerné predmety, ale i filmy). Tantec navrhol tento stroj špeciálne pre malé produkcie a laboratórne  podmienky. Systém sa skladá z vysokofrekvenčného energetického generátora a ošetrovacej stanice s integrovaným vysokonapäťovým transformátorom.

Výstup transformátora je napojený na elektródu z nerezovej ocele alebo špeciálnej keramiky, pomocou izolovaného vysokonapäťového kábla. Viac Coronového vybavenia nájdete  tu.

 

Detailné technické informácie o tomto stroji nájdete v prospekte tu.

Funkcia:  
Jednoduchá obsluha Tento systém je vytvorený pre laboratória. Vďaka ochrannému krytu je jeho obsluha bezpečná.
Viacvrstvová protielektróda Testuje širokú škálu polymérov.
Dá sa využiť pre mnoho rôznych zákaziek Možno ošetriť vodivé i nevodivé materiály, systém sa dodáva s keramickou elektródou.
Generátor Generátor HV-X02: 0-200 Wattový výstup.
Dotykový panel Farebná 5.7" dotyková obrazovka so zabudovanou PLC jednotkou, ktorá umožňuje plnú kontrolu nad strojom. Anódizovaný hliníkový kryt s podstavcom a otvory pre upevnenie na stenu.
DyneTEC sada testovacích atramentov Zahrnutá v balení.
Dodávané ako balík Obsah balenia: Generátor, diaľkový ovládač, kabeláž, LAB stanica, keramická elektróda, transformátor HT-X01-28: 28 kW.

 

 

Technické špecifikácie HV-X02 Generátor LAB-station
Napätie a frekvencia 100-240VAC 50/60Hz N/A
Max. výstupné napätie 400 Vp/0-200 Watt N/A
Spotreba energie 300 VA N/A
Štartovací čas 5-30 ms, závisí na energii N/A
Vypínací čas < 1 ms N/A
Rozmery v mm (DxŠxV) 430 x 470 x 200 500 x 265 x 365
Váha v kg 12,5 15,2 včítane transformátora
Ovládacie rozhranie (voliteľné) 5.7" STN farebný dotykový display
Porty:
(1) USB
(1) Ethernet
(1) Serial RS485
N/A
Komunikačný systém Bus Štandard:
RTU 4-Wire Modbus, 57.6 Kbaud, 8bit.
Voliteľné:
CANopen/Profibus a iné
N/A
Splňuje normy: CE - RoHs - WEE N/A