FAQ

Čo je „predúprava Coronou“?

Coronová predúprava prebieha pomocou vysokofrekvenčného, vysokonapäťového elektrického výboja. Tento výboj je generovaný medzi dvoma elektródami. Coronový výboj má na predupravovaný povrch tak silný účinok, že sa jeho molekulárna štruktúra pozmení a zlepší sa jeho povrchová namáčavosť.

Je treba použiť pri coronovej predúprave špeciálně odvetrávanie?

Áno, pretože pri coronovom výboji sa ako vedľajší produkt tvorí ozón - alotrofická forma kyslíka, ktorá pri izbovej teplote existuje ako nestály plyn s ostrým, charakteristickým zápachom. Stroje a zariadenia Tantec majú štandardne ozónové filtre, vybavené senzormi na kontrolu odsávania a filtrácie vzduchu. Naša firma vám garantuje, že bezpečná hladina ozónu nebude prekročená.

Ovplyvní rýchlosť linky výsledky coronovej predúpravy?

Áno, čím rýchlejšie linka beží, alebo čím väčšie množstvo produktov ňou prejde, tým väčšiu silu coronovej predúpravy je treba. Dokážeme jednoducho vypočítať potrebnú silu predúpravy a špecifikovať počet elektród a veľkosť coronového generátora.

Je možné ošetriť i kovové povrchy?

Áno. Kovové povrchy môžu byť ošetrené pomocou špeciálne upravených elektród alebo s využitím prístrojov Plazma TEC. Predúprava kovových povrchov je často spojením čistenia výrobku a jeho povrchovej aktivácie. Povrchy z nerezovej ocele sa často ošetrujú pomocou keramických coronových elektród, alebo pomocou Plazmy TEC, aby boba zabezpečená maximálna namáčavosť a čistota povrchu.

Aké materiály môžu byť úspešne ošetrené?

Takmer všetky obvykle používané - zoznam nájdete nižšie:

PP PE PES Teflón (PTFE)
Sieťové polyméry PC ABS PS
EPDM TPF TPE Nerezová oceľ
Hliník      

A mnoho ďalších...

Dá sa vybavenie pre coronovú predúpravu zabudovať do našej už existujúcej linky/produkcie alebo je treba objednať všetko na mieru?

Vo väčšine prípadov nie je problém integrovať naše vybavenie do liniek zákazníkov.

Aké materiály môžu byť úspešně ošetrené?

Firma Tantec sa špecializuje na vývoj a výrobu štandardných strojov, ale i zákazkových strojov na povrchovú predúpravu, ktoré sa dajú vyrobiť takmer podľa akejkoľvek požiadavky zákazníka.

Čo je to povrchové napätie /mN/m?

mN/m alebo povrchové napätie označuje namáčavosť jednotlivých materiálov - čím vyššie povrchové napätie, tým lepšia namáčavosť/adhézia. Ako základ sa berie deionizovaná voda - 73mN/n pri 20 °C (mN/m znamená mili Newton na meter)

Ako sa dá odmerať zlepšenie adhézie?

Sila vylepšenej adhézie sa dá jednoducho odmerať pomocou kontaktného merača, alebo pomocou atramentov na meranie povrchového napätia. Tieto atramenty patria k produktom, ktoré tiež predávame - viac informácií nájdete pod „DyneTEC".

Vznikajú pri coronovom výboji nejaké vedĺajšie produkty?

Ako u každého vysokonapäťového výboja vzniká ozón. Ten sa jednoducho neutralizuje pomocou našich štandardných filtrovacích systémov.

Ako sa najlepšie starať o vybavenie od firmy Tantec?

Tabuľku údržby nájdete v technickej dokumentácii, ktorá sa dodáva spolu s jednotlivými strojmi. V tejto tabuľke nájdete zhrnutie základných najdôležitejších bodov kontroly údržby a intervalu nutnosti ich kontroly. Všeobecne vyžaduje vybavenie od Tantecu minimálnu starostlivosť a je navrhnuté pre každodennú prevádzku.

Je nutné mať náhradné diely?

Všetky informácie o náhradných dieloch sú k dispozícii u každého stroja v technickej dokumentácii.

Ako rýchlo je Tantec schopný dodať vybavenie?

Štandardné súčiastky a menšie stroje na predúpravu: 2-4 týždne. Vybavenie na zákazku: 8-12 týždňov, záleží na komplexnosti objednávky.

Kto sú najväčší zákazníci firmy Tantec?

Špecializujeme sa na štandardné vybavenie na predúpravu plazmou a coronou. Naši najvýznamnejší klienti pochádzajú z oblasti zdravotníctva, automobilového a elektronického priemyslu.

Zabezpečuje Tantec i služby po zakúpení stroja?

Zabezpečíme základnú montáž stroja a školenie obsluhy priamo na vašom pracovisku a naši technici sa postarajú o údržbu, príp. kontrolu vašich strojov a zariadení.